Yeni Özellikler ve Hanedanlık İlişkisi

Hanedanlık Eklentisi Gelmelimi ? Gelirse Ne işe Yarayacak :

Öncelikle Hanedanlık nedir bunu anlatmak isterim oyun içersinde Kral seçimi kral geçmiş tarihlerde
hanedan kanı taşıyanlar Tahta geçme hakkına sahip olurlardı bir diğer adı ise soyulu Kişiler bu insanlar
hanedanlık kurma yetkileri sahiplerdi Bir oyuncu Tribal Wars 2 giriş sağlandığında köyüne isim verdikten
hemen ardından bir hanedan seçmeli gerek bayan gerekse erkek hanedan seçimi yapılınca kral yada
kraliçe olarak istediği bir hanedan kanı taşıyan asille evlenip Hanedanlık Kurmuş olucak bu eklenti
tarih meraklıları olanlar ve Sosyal İlişki oyuncusu olanlar için bulunmaz bir nimet olucaktır
hanedanlık seçildikten sonra bu hanedanın oyun içinde ömürüde olucak gerek savaşta gerekse
yaşlılıktan vefat edebilicek hanedan yani kral sosyal ilişkiler açısından başka bir oyuncunun
yetişkinlik yaşına gelmiş kızı yada erkek ile evlendirip hanedanlıklar arası ilişkiler kurulması
oyunda çok çok üst düzey bir tat yaratıcaktır hanedanlık bağları evlilik yolu ile müğürlenince
otomatik ittifak olunmuş olucak bu sürecte bir birlerine düşman olan iki oyuncunun
aralarında diplomatik olarak evlilik yolu ile düşmanlar tekrar barışabilicekler
oyunun içersinde evlat edinme çocuk yapmak ve hanedan soyları kral vefat edince
veliat olan küçük oğluna geçicek bu şekilde oyun içindeki zaman kavramıda daha
renkli hale gelebilcek evlilikler sonrasında bebekler zaman içinde çocukluk
evresi, ergenlik evresi, gençlik evresi ve olgunluk evresi son olarak yaşlılık evresi
görecekler bu şekilde biz oyuncularda bir kralın ömürü boyunca yaptığı
savaşları ve geçirdiği hayatı film gibi izlemiş olucaz belki o kralın gelicek varisinin
daha iyi olduğunu düşünüp bir nevi simülasyon tadıda almış olucağız.....

Örnek Hanedanlık Seçimi :

Hanedanlık Seçimi.png

Her Hanedanın kutsal şovalye gibi köye getirdiği bonuslar :

Her hanedan random olarak köye sağladığı yetenekler tamamen şans odaklı olmalı bir hanedan
çiftlik sürelerinde düşüş bonusu verebilirken başka bir hanedan ise köye istihdam süresi bonusu vermeli
bir diğer hanedan ise ordulara moral bonusu vermeli bu şekilde tamamen random olarak hanedanların
köye sağladığı yetenekleri sayesinde katkıda bulunması tıpkı geçmişteki kralların köylerine sağladığı farklı farklı katkılar
da bulunması gibi, eminim oyunda çok güzel bir detay olarak biz oyunculara haz sunucaktır..

Hanedanlık soy ağacı :

Örnek resime geçmeden kısaca soy ağacından bahsedelim hanedanlık soyağacı bir oyuncu ile yaşanan
evlilik nişanesinden elde edilen çocukların ve atalarının genel bilgi paneli burada sahip olunan çocuklar
ve yetişkin aile kurmaya münasip adayların listesi yer alıcak ayrıca bu panelden krallıklar arası
ilişkiler ve hanedanların köylere verdiği bonuslarda yer alıcak dilerse oyuncu hanedanların isimlerini ve
soy isimlerini bakıp daha geçmişte o krallıkta yaşamış kral ve kraliçe atalarını görebilecek bu sayede
oyuna yeni bir soluk getirmiş olucaksınız biz oyuncular olarak yeni şeylere açık olduğumu siz innogames
ekibine bildirmekten gurur duyuyoruz..

Örnek Hanedanlık Soyağacı :

Hanedanlık Soyağacı.png

Yeni dinamikler ve Yeni eklentiler Gelmelimi ? Gelirse nasıl olabilir :

Oyun ıyllardır geliştirildiğini biliyoruz fakat bu gelişim çok yavaş ilerliyor biz eski oyuncular olarak bunu çok rahat görebiliyoruz
innogames tarafından yapılan tribal wars 2 nin daha iyi bir oyun olmasını istiyoruz ben ve benim gibi olan oyuncularınız grafik
tasarımında sizlere ücretisz ve gönüllü olarak arge ekibinizde yer alabiliriz tribal wars 2 seviyoruz ve elimizden gelen her yardıma
sizlere sağlamaya açığız çoğul konuşmamın nedeni benim gibi oyuncularında bu projeye katkıda olucaklarını söğlüyorlar
bu oyuncular real hayatta da tanıorum ellerinden geleni yapıcaklarına emin ve kefil olabilirim harici oyuna gece ve gündüz
görünüş grafiğide istoruz ama sizide bu proje isteklerinde sırtboğaz etmek istemioruz ama biz oyuncular için yeterli sayılabilicek
gece ve gündüz için bir ay ve güneş göstergesi köy içinde yer alan alttaki barda sağdece png sini görmemiz bile bizi yeterince tatmin
ediceğini düşünüyoruz. ilave etmem gerekirse hava şartları dinamiklerinin oyun içinde var olması biz oyuncular olarak oyunda kalış
süremizi artırıcağına inanıyoruz kendi tasarladığım jpg görselde bu ufak eklentiyi köy görünüme ekledim ve yağmur yağma sis
kar gibi eklentilerin oyun motorunda ağarlık vermiyeceğine her türlü sistemde kasmadan yada donmadan oynatıcağına inanıyoruz
eğer ki attıhım görselde yağan yağmur efektinin sizler için yapılması zor olduğuna inanıyorsanız biz oyuncularınız olarak size maddi
imkanda sunmaktan çekinmeyiz tabi türkiye standartları ve cüzzi miktarlarda olmalı tüm köy gürünümleri ve gerçekci atmosfer
zenginleştirilmiş kışla karargah kilise hastane ve kule eklentilerini tribal wars2 oyununa ekledim bu görünüş yaklaşık olarak 30 oyuncu
tarafından onay aldığınıda belirtmekten gururduyarım hazırladığım jpg i ınnogames ve modorötör arkadaşlara saygı ve şükran ile
sunmaktan gurur duyar geridönüşlerinizi özlemle bekliyor olucağız..

Örnek Tribal Wars 2 yeni köy görünümü Hava Durumu Eklentisi :

Tribal Wars 2 Eklentileri.jpg

Proje sorumlusu : Kral Ragnar Lothbrok
( Oyuncu Topluluğu )

VİKİNGS4.png

ne sacma ve gereksiz bir calısma!!!

senin gibiler yüzünden oyun gelişmior tabikide at gözlükleri ile hayata bakıorsun oyunda güttüğün düşmanlığı buraya taşıma
ben burada hepimiz için çalışmalar gerçeleştiriyorum, sizlerin daha iyi bir oyun deneyimi sunmak adına hepimizi temsil ediyorum, saygılı ol :)

Son düzenleme:

YIKIM

Üye
hava durumu olarak güzel oyuna daha fazla gerçekçilik katmış böylece oyuna insan daha adapte oluyor. Binaların görünümleride bana ortaçağı hatırlattı. DİYECEK KELİME BULAMADIM.

hava durumu olarak güzel oyuna daha fazla gerçekçilik katmış böylece oyuna insan daha adapte oluyor. Binaların görünümleride bana ortaçağı hatırlattı. DİYECEK KELİME BULAMADIM.

teşekkürler daha fazla proje yapıp ınnogames yetkililerine tasarımlarımı göndermeğe devam ediceğim takipte kalın :) :)

Son düzenleme:
Yeni Harita Görünümü ve Extra Eklentiler Olmalımı ? Olursa nasıl olmalı :

Öncelikle Harita Üzerinde oyuncular için kolaylıklar sunan kaynak bölgelerine deyinmek isterim
bu kaynak bölgeleri oyuncun kaynak üretmesine ve köyüne kaynak takviyesi yapmasını sağlayacak
oyunda kaynak gelişimi yavaşlığını arttırmak ve kendi çabaları ile kaynak üretmelerine yol açıcak
bir özellik , oyuncu elinde bulundurduğu ordu miktarını haritada herkesin kullanabileceği kaynak
alanlarına yollayacak ordu burada geçirdiği süre zarfında köyü için kaynak imalat etmeye başlıyacak
tabi bu sürec yan bir kaynak geliri olmalı asıl geliri yene barbarlardan kazanıcak ordusu boşta olduğu
sıralar bu kaynak bölgelerine giderek köyü için kaynak toplata bilecek yaklaşık 3 ve 4 saatlik bir kazım
kotası olmalı bu her 1 saatte bir yenilebilicek bu şekilde dengeli bir kaynak üretimi sağlanıcak
oyuncular bu projeye net bir dille ifade etmem gerekirse şiddetle öneriyorlar böyle bir güncelleme
oyuna yeni bir hız katıcak ve oyuncularca daha hızlı gelişim ve savaş anlamına gelicek.

Harita görünümünde ki bar yada panel baskısını kaldırmak :

Harita görünümünde yukarıda ve aşşağıdaki panel yada barların oyunculara baskı kurduğunu belirtmek
isteriz yukarıda ve aşşağıdaki barlar yada paneller oyun deneyimini kısıtladığını ve seyir zevkini yok ettiğini
düşünüyoruz biz oyuncular olarak bu pannelere yada barlara animasyonlu gidiş ve geliş efekti istiyoruz
bu baskıları kaldırmak için örnek jpg de tasarladığım tarzda tıklatmalar ile bu barları istediğimizde yok edip
istediğimizde açmak istiyoruz bir diğer değiş ile tam ekran moduna geçiş yapmak istiyoruz böylece
oyunda daha rahat bir nefes almış olucağımıza eminiz.

Yeni Harita ve Tam ekran geçiş efekti clan kalesi ve Bölge kalesi Örneği :

Tribal Wars 2 Yeni harita Eklentileri ve Tam Ekran geçişi.jpg

Clan Kalesi Eklentileri ne işe yarayacak ?

Öncelikle biz oyuncular olarak gelişmesini istediğimiz Tribal Wars 2 ye yeni bir savaş düzeni yeni bir
macera aksiyon getirmeyi hedefliyoruz tribal wars 2 nin daha iyi bir hal alması için çaba gösteriyoruz siz
innogames yetkililerine bu düzenin ne işe yarıyacağını kısaca anlatmaktan gurur duyarım. Bir birlerine
rekabet halinde olan clanlar bölgesel bir faktör elde edebilmek için savaşta sadece köyleri feth etmekten
ziyade o clana ait olan clan kalesinin fethinden bahsedeyim bu clan kalesi her iki clan tarafınca desteklenen
clan üylerince inşaası için ordu takviyesi yaptıkları ve clan kalesi inşaası bitince resmi bir clan sahibi olmuş
olucaklar clan kaleleri mevcut clan üyelerinin ortak destekleri ile oluşturulması gerekmekte olup yapılınca
o clana resmiet madolyonu verilmesi diğer clan kalesi olmayan clanların daha alt sınıf bir clan olduklarını
gösteren bir bar yada clan sıralamsında gösterilmesi.... prestıjlı clan olarak ön saflarda yerini almasına yol
açıcaktır , eklemek gerekirse savaşlarda clan kaleleri düşen clanlar onursal olarak puan kaybı yaşıyacaklar
belirli bir tarihe kadar clan kalelerini tekrar inşaa edemezler ise clanları otomatik olarak dağılacak
böylelikle savaşa yeni bir soluk gelmiş olucak harici olarak clan kalelerine ordu takviyesi yapılmalı..

Bölge Kalesi Ne işe yarayacak ?

Bölge kalesi inşaa edilen clan kalesi arkasına inşa edilmesi zorunlu bir kale olmalı
clan kalesi yıkılan bir clan o bölgeyi savunması gerekmete olucak.. bölge kalesinide savunamayan
clan bölgesel olarak orada var olan bağımsız barbar köylerini tamamen kaybedicekler buda
hammadde olarak o clana ağar bir darbe ve amborgo altında kalmalrına yol açıcak sınır hatları
içersindeki barbar köyleri düşman clanın renkleri haline gelicek fakat bu barbar köyleri oyunculara
geçmiş olmayacak zafer kazanan clanın kalesi tarafından yönetim altında olucaklar, bir nevi köleleştirme
sistemi gibi olucak hem clan kalesini hem bölge kalesini savunamayan clan ise ligten düşecek ve
bunun getirdiği baskı altında ezilmeye maruz kalıcaklar kaybeden clanın başarılar kısmında otomatik
olarak yenilgi almış bir clan olarak gözükmelerine yol açıcaktır.. böyle bir savaş düzeninin oyuna
gelmesi biz oyuncuları efsanevi şekilde galyana ve heyecana getiridiğini ınnogamese iletmek
ister ve geri dönüşlerinizi özlemle bekliyor olucağız saygılarımızla.....

Proje sorumlusu : Kral Ragnar Lothbrok
( Oyuncu Topluluğu )

VİKİNGS4.png

noldu oyunda atıp tutuyodun :D artık sesin bile cıkmıyor kuyrugunu kıstırıp kactnmı yoksa :D

HAHA BENMİ KAÇICAM ADAMLARINI TEK TEK KELLESİNİ ALIRKEN ÇOK MUTLUYDUM AYRICA
BENİ YENMEK İÇİN BANLANTMANA GEREKYOKTU ŞİMDİYSE BENİ YENMİŞ DEĞİL KORKUDAN
KAÇMIŞ OLUYORSUN ŞİŞMANCIK :) :)

BUDA SON EDİTİMİZ OLSUN GELİŞİMDE BİLE BAŞACIKAMDINIZ UTANIN :(

VİKİNGS VS ESK TRİBAL WARS2 EFSANESİ..