Winterstein Sohbet

• Konuyu başlatan DeletedUser759
  • Başlangıç tarihi

SuntzuX

Aktif Üye
Selam cümleten, uzun zaman oldu volkenburg'tan bu yana. Öncelikle kimseye karşı bir kin ve nefretim yok. İsteyen istediğini diyebilir. Şimdi arkadaşlar şurda bir şeyi anlamak lazım, bu bir oyun. Strateji, diplomasi, birazcık ta bolca boş zaman gerektiren. Dediğim gibi bu bir savaş oyunu, ünlü bir düşünürün dediği gibi savaş hiledir. Bu tip oyunlarda da insanlar farklı rollere bürünebilir (Ör. Kanuni Sultan Süleyman kardeşimizin tarzı çok hoşuma gitmişti :)) Gerçek hayat bambaşkadır, oyunlara kimimiz herşeyini verirken, kimimiz sadece biraz olsun kafa dinlemeye çalışıyor. Multi olayına sözüm yok ama herkes istediği karaktere bürünebilir. Savaşçı, savunmacı, casus. Bu oyunda da şöyle bir durum var ki klanlar arası diplomasi ile birlikte klan içinde de insanları yönetebilmelisiniz. Eğer yönetemiyorsanız zaten kemik kadro 7-8 kişi ile zevksiz bir oyun döndürürsünüz. Yeni insanları tanımak, onlarla operasyon yapmak, güven çemberini oluşturmak, tw2 world analizler yapabilmek, strateji kurmak kolay iş değil.

Kendimi tek başıma denemek istedim, hani multiciyiz, karaktersiziz fln neyse kendi açınızdan haklı olabilirsiniz, yine bir şey demiyorum. Bu bir oyun :). Velhasıl ABD'de bir dünya seçtim kendime Deva adında bir dünya domination türü oyuna başladım, Yaklaşık 1 ay olmuş başlayalı millet kapmış kilit noktaları fln, ya Allah dedik başladık, oyundaki tek Türk. Ve oyunda gece bonusu yok, 7/24 savaş var. 1 nolu haritada görüleceği üzere yeşil renkli klanda dünyanın en üstünde kendi halimde başladım oyuna. Başlar başlamaz aynı bölgede Steve (99tracker99) adında Kanadalı nakliyeci bir abimiz ile tanıştım 50 civarında yaşı var, knk olduk yada bilmiyorum korkudan da olabilir, iyi bi ikili olduk :) .

upload_2018-7-18_23-9-51.png

8430 oyuncu ve 180 civarı klanın kurulduğu bir dünya.

1 Nolu Harita (27/03/2018).
upload_2018-7-18_22-36-30.png

Tabi dünya zorlu ABD'li gençlerde para çok, çatır çatır para basıyorlar. Acımasızlar. Ama yeni şeyler öğrenme noktasında güzel bir tecrübe oldu + güzel ingilizce pratik yaptım. Zalha da gelecekti gelmedi :). Neyse 180 klan dediysek bunlar içinde önceki ABD dünyalarında bolca zafer kazanmış yaklaşık 20 civarı bilindik klan vardı. Diplomasi, muhabbet, sataşmalar vs. ve dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi de oyunda erkek kadar da kadın oyuncu vardı. Girdiğim klan da o ilk 20'lik klanlardan bir tanesi idi. Ve şunu söylemem lazım hani çok takılıyorsunuz ya karaktersizler, casuslar yüzünden oynayamıyorum fln, ABD'deki dünyada herkes matahari, herkes james bond olmuş. Ama adamlar güvenlik çemberini gayet güzel kurmuşlar, sohbette savunma raporu paylaşmıyorsun, fake isteniyor, kimse fake attım diye yazmıyor kural gereği, kim kime saldırıyor, saldırı savunma puanları takip ediliyor, hamam dışı barbar toplatmıyorlar, başka bölgeden köy alımında kurallar belirlenmiş, ufak şüpheli harekette mimleniyorsun zaten, anında toplanıyor köyler. Oyun süresince köy sayısı anlamında 1.'likte yer alan 2 kişiyi o şekilde indirdiler. Çok uzatmayacağım 2 nolu haritada sonuç görülüyor az buçuk:

2 Nolu Harita (18/07/2018)

upload_2018-7-18_22-51-31.png

Sonuç olarak arkadaşlar kimseye kırgın değilim, siz de çok takılmayın, hakaretler fln gereksiz. Bu bir oyun. Casuslar her zaman olur, olacak da. Savaş hiledir. Bu güne kadar ne kadar tarih kitabı okuduysanız, okuduklarınızdan daha fazlası gerçekleşmiştir, yazılmayan tarihtir. O tarih de hileler ve alavere dalavereler tarihidir. Sisteminizi kurun ve farkında olun, her casus tehlikeli değildir. Birazcık istihbarat kitabı karıştırın, karşı istihbarat, çift taraflı çalıştırma, manipülasyon, eterne etme, saf değiştirtme vs bunları oyunda kullanmaya çalışın. Kim uğraşacak diyebilirsiniz, ben vurur geçerim, tabi bu da bir yöntem.

Sıfır multi, hard core communication, birazcık da sevgi katınca aşağıdaki neticeyi aldık bakalım, umarım benim hakkımdaki düşünceleriniz de değişir, sevgiler... (SuntzuX, A.K.A. Murat Hudavendigar)
Son durum: https://us.forum.tribalwars2.com/index.php?pages/hofdeva/
upload_2018-7-18_23-1-20.png

Eklentiler

• upload_2018-7-18_23-7-9.png
    upload_2018-7-18_23-7-9.png
    161,5 KB · Görüntüleme: 6
  • upload_2018-7-18_23-9-8.png
    upload_2018-7-18_23-9-8.png
    162,3 KB · Görüntüleme: 4

zalha

Ünlü Üye
Bu oyunda saygı duyduğum nadir insanlardansın abi, neden gelemediğimi biliyorsun.
Sınav iyi geçti çok şükür sen de çok sevineceksindir eminim.
Yazdıklarını her zaman ki gibi yüzümde tebessümle okudum, her zaman buralardayım belki eskisi kadar hayatımı adayamam oyuna ama her ihtiyacın olduğunda yada sadece yanında öylesine bile istediğinde tek mesajına bakar.
Başarını kutluyorum, her baba yiğidin harcı değil.
Saygılar sevgiler.

Son düzenleme:

SuntzuX

Aktif Üye
Sınav önemli iyi geçti ise de süper haber kardeşim. İyi ki gelmedin gelseydin yine 6. 7. fln olurdum ahah. Valla ABD'deki dünyada Valkenburg'tan daha az kastım diyebilirim. Köy sayısına oynamadım ona da oynasam abartmıyorum en az 50 köy fark atardım, rahat rahat savaşa savaşa, ABD'li uşaklara vura vura bi bakmışım üstlerdeyim.

Ama bizim dünyalarda adminlerin INNO'ya müdahale etmesi lazım.

1.si coinler çok pahalı, son değer kaybından sonra kimse bulaşmaz adam akıllı. Multi olayı ABD'de de var ama çok fazla oyuncu olduğu için multiye gerek duymuyorlar anladığım. İşbirlik işinde benim koyduğum kuralları söyledim klanda direkt yönetime aldılar yine, çok karışmadım ama.

2. Oyun içinde bana teklif geldi mod olur musun diye, sanırım oyunda aktif olarak oyun oynayan modlar var, chat, multi vs sanırım kontrol ediyorlar arada da oyunu kızıştırıyorlar sanki. Bizde de olabilir, aktif oyunculara teklif gönderin. Bu konuda biraz kafa yormak lazım.

3. VP (zafer puanı) işi yaş iş. Hakimiyet en iyisi.

4. olarak oyun sıkıyor bi süre sonra oyun içinde etkinlikler yapmak lazım, bu konuda da başka oyunlardan esinlenilebilir.

5. Oyuna tatil modu gelmeli. Mesela gece bonusu gibi tatil zamanları tatil bonusu olmalı, savunma değerleri yükseltilmeli, yada tatil moduna alma gibi bi özellik getirilebilir. Bazı zamanlar çok gerekli olabilir insan ihtiyacı bu neticede. Buna da kafa yorabiliriz.

Mod arkadaşlar iletişime geçsin, konu açalım, bi kafa patlatalım, oyun sistematiği konusunda çok bir etkileri yok gibi sanki ama nasıl olur, nasıl yapabiliriz, gerekirse INNO ile iletişime de geçeriz, konuşup hem fikir olduğumuz konuları adamlara deklare ederiz.

ABD'de oyuncu çok olunca tabi her yer canlı adamların forumunda bile sürekli yazışanlar vardı, bizim dünyalara bakıyorum da yeller esiyor, biraz canlandırmak lazım diye düşünüyorum.

https://us.forum.tribalwars2.com/index.php?forums/deva-us30.182/

Son düzenleme:

SuntzuX

Aktif Üye
Bu arada son dünyada yine yunanlıları gördüm, belki bi ara biz toplanıp bi yunan seferi mi yapsak ne dersiniz :)

DeletedUser861

Guest
Yunanlara karşı 7 ay savaştık kasım ayında yunan serverına baskın yapıcağız iyi savaşçılardır. Bekleriz eğlenceli olucaktır.