White Walkers

• Konuyu başlatan DeletedUser1046
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1046

Guest
Öncelikle herkese merhaba.

43. dünya White Walkers olarak katıldığımız 3. dünyadır. Çok eski sayılmayız fakat çok yeni de sayılmayız. Bizi tanıyanlar vardır. Tanımayanlarla da zaten burada tanıştık. Klan olarak bunun bir oyun olduğunu asla unutmadık. Çizgimiz her zaman net oldu ve bunu bozmamaya çalıştık. Kimseyi küçük görüp kimseye hakaret etmedik. Fakat bizi fazlasıyla küçük görenlerin bu oyunu bıraktığına şahit olduk, katkı sağladık. Hiç bir zaman sıralama ve taç takıntımız olmadı. Bu oyunu hayatımızın merkezine koymadık. Güzel dostluklar edindik. Özellikle Queen's Sconce dünyasında tanıştığımız müttefiklerimizle iyi bir ilişki kurduk.

Burada foruma gelip millete yargı dağıtmaya çalışanlar daha 3 ay olmadan birbirlerini yedi ve kaçtı. Hatta inanamayacaksınız ama bazılarını süpriz bir şekilde askere bile gönderdik. O arkadaşlara da şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. İnşallah sağ sağlim vatani görevlerini yapıp gelirler... Ayrıca kendi içerisindeki insanlara saygısı olmayanların gelip burada insanlara saygı dersi vermeye çalışması da gerçekten tam bir akıl tutulmasıydı.

Kısacası egosunda boğulan insanlara ders verilmesi gerektiğini duyduk, geldik, dersi verdik ve gidiyoruz. Biz daha uzun süreceğini düşünmüştük fakat düşman parası bitince bıraktı maalesef.

Başta müttefiklerimiz olmak üzere oyunda emeği geçen herkesin eline sağlık.

WHITE WALKERS

DeletedUser913

Guest
Öncelikle selamlar.
2 kelam etme vaktimiz gelmiş demekki. Biz hiçbir zaman atıp tutmadık dünya başında ki sonradan yüzümüz kızarıp kaçmayalım diye!

Oyun başında 100 kişilik dev MDA kadrosu mevcuttu. Biz 6 kişi geldik. Daha sonradan önceki dünyalardan tanıştığımız arkadaşlar da bize katılmak isteyince ortalama 20 kişilik çekirdek bir ekip olarak yolumuza devam ettik. Diğer müttefik birlikler ile beraber bir topluluk oluşturduk. Topluluk oluşturmalıydık zira karşıda 100 kişi tam kadro ve kendilerini yenilmez ilan eden bir topluluk vardı.
Halbuki biliyorduk ki bu yenilmez topluluk, banlanan hesap ya da kendi klanlarına geçen hesap olmayınca düşman bölgeye girebilen bir topluluk değil idi. Nitekim yine o şekilde girebildiler.
Avantajlı başladılar orduları bizim topluluğumuza göre daha diri ve güçlüydü. Kabul! Fakat bu bir strateji oyunu ve müthiş bir yanlış strateji izledi MDA.
Yani yılların sözde MDA'sı bu hatayı nasıl yaptı / yapabildi 2 aydır hayretle izledim.
Mda günde %2 büyüme gerçekleştirirken bizim topluluğun %5 büyümesi nasıl da dikkatlerini çekmezdi?
Bunun sonu nereye varacaktı?
8 saatlik saldırı süresinde (git gel 15-16 saat) kuzeydeki köyleri vurarak bu büyümeyi durdurabilir miydiniz? Bu savaşı kazanabilir miydiniz?
Oyunun başında pazarları açarak 2-3 oyuncuyu parlatarak mı kazanacaktınız?

100 kişilik koskocaman efsanevi destansı MDA birliğinde 3 kişiyi parlatmak üzerine oynadılar. Geri kalanlar adeta birer köleymişçesine.
Nitekim de öyle oldu, ne yaptığını bilmeyen 3 büyük hesap, geride 97 adet 20-40bin puan aralığında boş hesaplar sürüsüne dönüştüler.

Yayılımları da keza yanlıştı. Sınır bölgesine yatay yayılan lost ve solucanın strateji oyunu oynadıklarını bana kimse iddia edemez, muhtemelen multi hesaptı o ikisi?
Sınırdaysan dikey yayılacaksın ki hem sınırdaki farklı oyuncu sayını arttırabilesin hem de sınır köyünü koruyabilesin. Bak bunu değerlendirin sonra. :)

Neyse işin özeti bu dünyada MDA'NIN STRATEJİ BECERİKSİZLİĞİ benim açımdan en büyük olaydır.

Son olarak son sözüm oyun yöneticilerine.
Multi hesap banlamakla bu oyunu yönetmek yetmez. Bot ve multi hesap sorunlarını kaynağında çözmeyi denemeli / fikirler üretmeli / gerekirse fikirleri oyunculara sormalı ve aksiyon almalısınız. Ne oyunlarda ne hilelere ne çözümler getirildi. Lakin tw2 sanki 2002 yılının browser oyunuymuşçasına kendisini geliştiremiyor.

Evet. bu dünyada gerçekten keyif aldım. Yeni dostlar tanıdık, Güzel muhabbetler şakalar mizahlar döndü ve hakikatten eğlendirdi. Burdan dünyayı kazanan hatta bence gelmiş geçmiş en dengeli ve güçlerin savaştığı dünyayı kazanan, kaçmayan, direnen oyuncuları tebrik ediyorum. Normal şartlarda zp muhabbbetini birlik olarak hiç mantıklı bulmadığımızdan barbar olup gidecek idik lakin dediğim gibi güzel dostlar tanıdık, hep beraber bitireceğiz inşallah.