Vefa ve Vazife - VvV

• Konuyu başlatan DeletedUser370
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser370

Guest
VvV BAŞVURU FORMU

Merhabalar Oyuncu Dostlar,

Bilgisayar başı bir iş yaptığımdan, biraz kafa dağıtabileceğim, uzun soluklu bi oyun arıyordum burayı buldum. Eremitage 'te başladığım bu oyunu çok beğendim. Tek başınıza oyuna ağırlık koyamıyorsunuz ama çok kişi ile de bunu başarmak zor. Oyuncuların aktif olması ve oyunun elementleri hakkında bilgileri gerektiği kadar, iletişim becerilerine de dayanıyor galibiyetin yolu.
Oyunun amacı Galip Klan olmak olsa da. Oyun eğlenmek için vardır. Galip Klan olma yolunda, sohbet, muhabbet kahvesine Vefa ve Vazife Klanına Davet ediyorum sizleri.

Klan içi Vazifelerle eğlenip, dostluğumuzu pekiştirmek ve oluşturacağımız bu küçük toplulukta, yoldaşlığın, kardeşliğin, dertleşmenin farklı bir boyutunu yaşamak istiyorum diyenlerle buluşmak isterim. Bu dünyada Galip olamasak da, sonraki dünyada :) Vefa ile tekrar birleşmeye çağırıyorum...

Saygılarımla,
OHEE

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser344

Guest
Girmiş olduğunuz bu yolda sizlere başarılar dilerim umarım eğlenebileceğiniz bol sohbetli ve savaşlı bir dünya olur.

DeletedUser

Guest
Güzel bir düstur ile yola çıkıldığı çok belli. Umarım başarılı olursunuz.

DeletedUser

Guest
Güzel bir düstur ile yola çıkıldığı çok belli. Umarım başarılı olursunuz.
Demiştim bundan yaklaşık 20 gün önce. Saolsunlar 20 günde lafımı yedirdiler bana :)
Galya ile oyun içinde resmi müttefiklikleri bulunmamasına rağmen Galya için istihbarat toplayarak Galya ile paylaşmakla da kalmayıp onların saldırılarına destek oldular. Hemde klanımız MDA ile aralarında savaş bulunmadığı halde ve iyi ilişkilerimiz olduğu halde bizi arkamızdan vurdular.

Bunların hepsi oyunda yapılabilecek şeyler hiç biri yasak değil. Oyun kurallarına uygun. Ama gerçek hayatta bunu yapan insanlara ne denir ise o lakabı hak ediyorlar. Hemde klan isminde Vefa geçen bir klan için trajikomik oldu.

Buraya bunları yazdım çünkü oyun devam ediyor diğer klanların bu klana güvenerek hareket etmemeleri için ufak bir uyarı.

Özetle ismine aldanmayın. Tam tersi!

DeletedUser42

Guest
Demiştim bundan yaklaşık 20 gün önce. Saolsunlar 20 günde lafımı yedirdiler bana :)
Galya ile oyun içinde resmi müttefiklikleri bulunmamasına rağmen Galya için istihbarat toplayarak Galya ile paylaşmakla da kalmayıp onların saldırılarına destek oldular. Hemde klanımız MDA ile aralarında savaş bulunmadığı halde ve iyi ilişkilerimiz olduğu halde bizi arkamızdan vurdular.

Bunların hepsi oyunda yapılabilecek şeyler hiç biri yasak değil. Oyun kurallarına uygun. Ama gerçek hayatta bunu yapan insanlara ne denir ise o lakabı hak ediyorlar. Hemde klan isminde Vefa geçen bir klan için trajikomik oldu.

Buraya bunları yazdım çünkü oyun devam ediyor diğer klanların bu klana güvenerek hareket etmemeleri için ufak bir uyarı.

Merhabalar,

Bu düşünenizden ötürü üzgün olduğumu belirtmek isterim. Öncelikli olarak Galya klanı hiç bir istihbarati ve casus bilgi talebi gibi eylemlerde bulunmamıştır. Bu tür davranışlara ve bu tür oyun oynamaya karşı bir insanım. Oynadığımız bir oyun ve bu oyunda diplomasi mevcut ve bilirsiniz ki aleni diplomasiler dışında gizli diplomasi mevcuttur her zaman.

VvV Klanı ile oyunun ilk gününden bu yana zaten biz bir gizli diplomasi durumundaydık. Sadece sizlerin ve diğer dünya bireylerinin bunu bilmemesi süpriz etkisi yaratmış olsa da bu bir strateji ve stratejimizin işe yaradığını görmek bir yandan güzel.

Bizim kimse şahsi düşmanlığımızın olmadığını sizler çok iyi biliyorsunuz. VvV Klanında yer alan arkadaşlarında sizi şahsi düşman olarak görmediklerini düşünmekteyim. Ama bir oyun ve bir strateji için bu tür üzücü kelimeler kullanmanız pek kabul edilebilir bir durum değil.

İlerleyen dönemlerde aynı safta bulunmak dileği ile iyi oyunlar dilerim.

Not : Size komuşunuza sahip çıkın diye söylemiştim. :(

DeletedUser372

Guest
Merhabalar :)
Klanımızın Adı Vefa ve Vazife , benim köyümün adı BallıSüt, insanlara vefasız demek için ilk önce onlarla en azından muhabbet etmeniz gerekir , bir şeyler paylaşıp zaman geçirmeniz gerekir ki yeri geldiğinde vefalı mı yoksa vefasız mı anlayın :) Oyuna başladığımdan beri ZanzaTR isimli arkadaş benim komşum olur, bir mesaj attığını nasılsın ne ediyorsun dediğini duymuş değilim. Hadi onu bırakın gelip de bir bardak sütümüzü bile içmemiştir.. Eee aramızda hiç bir hukuk, resmiyet ve muhabbet yokken ben nerden bilicem senin dost mu düşman mı olduğunu ? Ki üstüne MDA klanından bizim klanda küçük gördükleri oyunculara saldırı atıp , bizim o küçük klan üyelerinin gelen saldırı ordusunu cenaze marşı ile geri göndermesini gördükten sonra, seninde içinde bulunduğun bir klanda iken neden saldırı atmam VEFASIZLIK olsun ?

Dediğim gibi oyun bu, oyunda keyif almaya bakın, keyif alamıyosanız söyleyin oyunu bıraktıralım biz size, yardımcı olmuş oluruz hem GERÇEK HAYATTA.

Ayrıca bu sayfanın altına gelip , güzel operasyondu tebrikler diye mesaj atmanı beklerdim, böyle üzücü şeyler değil :)

DeletedUser316

Guest
Merhabalar :)
Klanımızın Adı Vefa ve Vazife , benim köyümün adı BallıSüt, insanlara vefasız demek için ilk önce onlarla en azından muhabbet etmeniz gerekir , bir şeyler paylaşıp zaman geçirmeniz gerekir ki yeri geldiğinde vefalı mı yoksa vefasız mı anlayın :) Oyuna başladığımdan beri ZanzaTR isimli arkadaş benim komşum olur, bir mesaj attığını nasılsın ne ediyorsun dediğini duymuş değilim. Hadi onu bırakın gelip de bir bardak sütümüzü bile içmemiştir.. Eee aramızda hiç bir hukuk, resmiyet ve muhabbet yokken ben nerden bilicem senin dost mu düşman mı olduğunu ? Ki üstüne MDA klanından bizim klanda küçük gördükleri oyunculara saldırı atıp , bizim o küçük klan üyelerinin gelen saldırı ordusunu cenaze marşı ile geri göndermesini gördükten sonra, seninde içinde bulunduğun bir klanda iken neden saldırı atmam VEFASIZLIK olsun ?

Dediğim gibi oyun bu, oyunda keyif almaya bakın, keyif alamıyosanız söyleyin oyunu bıraktıralım biz size, yardımcı olmuş oluruz hem GERÇEK HAYATTA.

Ayrıca bu sayfanın altına gelip , güzel operasyondu tebrikler diye mesaj atmanı beklerdim, böyle üzücü şeyler değil :)
Çok laf yapmada muzlusütüm geldi gelecek misin ? :D

DeletedUser

Guest
Pardon ama nesi güzel operasyon oluyor bunun?
Galya'ya sırtını dayıyıp onunla istihbarat paylaşıp tüm klan bir köye saldırıp binlerce asker kaybederek bir köy almanın nesi güzel operasyon?

Güzel operasyonlar görmek istiyorsan Bizim Galya'dan aldığımız köylere ve onların da bizden aldığı köylere bakabilirsin gerçek savaş orada. Sizin ki ansızın arkadan saldırmak oluyor ki onu yapanlara verilen isim bellidir.

İlk yazdığımda da belirttim. Yapılanı ben oyun kurallarına aykırı bir davranış olarak nitelendirmedim. Klan kurucunuz Ohee ile sohbetlerimin olması birbirimize iyi dileklerimizi iletmemiz ve geçtiğimiz günlerde sizin Klanldan arkadaşlar bizim klandakilere casus attığında Ohe'ye yazdım Klan olarak geri saldırı yapılacaktı engelledim senin bir bilgin var mı dedim ama cevap gelmedi.

Biz gerçek bir savaş verdik. Oyunu uzaktan izleyenlerden olmadık. Başkalarının aksine işler kötüye giderken gemiyi terk etmedik. Ki buda oyun kurallarına uygun bir davranış ama asla benim sergileyeceğim türden bir davranış değil.

Özetle güzel operasyon değil güzel kumpas...

Kalın sağlıcakla.

DeletedUser316

Guest
Pardon ama nesi güzel operasyon oluyor bunun?
Galya'ya sırtını dayıyıp onunla istihbarat paylaşıp tüm klan bir köye saldırıp binlerce asker kaybederek bir köy almanın nesi güzel operasyon?

Güzel operasyonlar görmek istiyorsan Bizim Galya'dan aldığımız köylere ve onların da bizden aldığı köylere bakabilirsin gerçek savaş orada. Sizin ki ansızın arkadan saldırmak oluyor ki onu yapanlara verilen isim bellidir.

İlk yazdığımda da belirttim. Yapılanı ben oyun kurallarına aykırı bir davranış olarak nitelendirmedim. Klan kurucunuz Ohee ile sohbetlerimin olması birbirimize iyi dileklerimizi iletmemiz ve geçtiğimiz günlerde sizin Klanldan arkadaşlar bizim klandakilere casus attığında Ohe'ye yazdım Klan olarak geri saldırı yapılacaktı engelledim senin bir bilgin var mı dedim ama cevap gelmedi.

Biz gerçek bir savaş verdik. Oyunu uzaktan izleyenlerden olmadık. Başkalarının aksine işler kötüye giderken gemiyi terk etmedik. Ki buda oyun kurallarına uygun bir davranış ama asla benim sergileyeceğim türden bir davranış değil.

Özetle güzel operasyon değil güzel kumpas...

Kalın sağlıcakla.
Kardeşim dediklerinde haklısın ama bir şeyi gözden kaçırıyorsun. Bu strateji üzerine kurulmuş bir oyun, Herkes çıkarlarını korur ona göre strateji uygular. Benim bakış acım ile bu kadar uzatmaya değmez. Eğer hala bu forumda bu konuyu tartışıyorsak karakterlerimizi oyun girişinde bırakmış değiliz. Kimisi Sw ye savaş açar kimisi ise sw ye savaş açana açar kimileri bu ise bu savaşta ''bizim çıkarımız ne'' diye savaş açanlarının yanında kalır. Bu sırt dayama değil strateji uygulamadır.

Kalın sağlıcakla...

DeletedUser370

Guest

Merhabalar Oyuncu Dostlar,

... Eremitage 'te başladığım bu oyunu çok beğendim. Tek başınıza oyuna ağırlık koyamıyorsunuz ama çok kişi ile de bunu başarmak zor. Oyuncuların aktif olması ve oyunun elementleri hakkında bilgileri gerektiği kadar, iletişim becerilerine de dayanıyor galibiyetin yolu.
Oyunun amacı Galip Klan olmak olsa da. Oyun eğlenmek için vardır. ...

...Bu dünyada Galip olamasak da, sonraki dünyada :) Vefa ile tekrar birleşmeye çağırıyorum...

Saygılarımla,
OHEE

DeletedUser372

Guest
Galya klanı ardından Müttefiklerimize WAL klanıda eklenmiştir. Şimdiden hepimize hayırlı olsun.
Dostların yüzü gülsün, Düşmanların köyleri kurusun !