OYUN HAKKINDA BAZI YENI FIKIRLERIM

• Konuyu başlatan DeletedUser141
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser141

Guest
Merhabalar,

Aklıma bazı fikirler geldi. Bu fikirler özellikle oyun ici bazı sorunları gidermeye yönelik tarafımca geliştirilmiştir. Ben kendi fikirlerimi paylaştığım zaman, diger üye arkadaşlarından da kendi fikirlerini ve benim fikirlerim hakkında yorumlarını bekliyor olacağım. El birliği ile bu oyunu düzeltebiliriz.

"Telefon numarası ile senkronizasyon yöntemi"

Oyuncular hesap açtıklarında, telefonlarina bir kod gonderilecek ve o verify kodu ile telefon numaralarını hesaplarına baglayacaklar. Mobil oyuncularin yani sira normal browser oyunculari icin de bu geçerli olsun ki mutli olaylari azalsin. Browser oyuncularının telefon numaralari kendi hesaplarina, kendi hesaplari ise IP adreslerine baglanilsin. Mod ya da yazilimci olmadigim icin bu yöntemi tekniksel acidan izah edemedim fakat umuyorum ki anlasilir olmusum. Amacımız, oyundaki adaleti yok eden multi olaylarini sona erdirmektir.

"İşbirliği hesap sayısını düşürmek"

Bildigim kadariyla 9 işbirliği alabilir oyuncular. Bu yuksek bir sayı. Oyuncular, 9 farkli ip adresten ya da VPN degistirerek 9 farkli hesap acip kendi klanlarina alip, akabinde bu hesaplari kendi ana hesaplarina isbirligi yoluyla baglayip, birden 9 koy gucunde bir oyuncu haline geliyorlar. Bu oyunda adaleti yok eden bir uygulama. 2020'deyiz. Multi olaylarina somut engeller getirmeliyiz.

"Oyun içi ceza sistemleri gelsin"

Oyunun sistematik yaziliminda ve oynanışında ceza sistemleri gelsin. Total War serileri, Crusader Kings 2, Europa Universalis 4 gibi büyük ve dunyaca taninan strateji oyunlarinda da var olan bu ozellik, oyunculara birtakım hukuki setler cekiyor. Oyunun gerçekliğini ve adaletini saglamak için mesela MUTTEFIKLIK ANTLASMASI olan bir klana saldirdiginiz zaman, ceza sistemi uyarinca, oyuncu ya da klan oyun tarafindan bir ceza alsin. Bu ceza kural ihlalinin getirdiği ban gibi bir ceza degil, fakat oyunun kendi özelliği seklinde olmalıdır. Ceza sistemlerinin muhtevalarını tartisabiliriz. (Hammade kayıbı, belirli bir surede yağma yollarina negatif etki, sadakatin dusmesi gibi devam ettirebilirim.

Zira antlasmalar imzalandigi zaman, bir uluslararasi hukuk terimi olan "Pacta sunt Servanda" (ahde vefa)'a gore, yapilan antlasmalara sadik kalinmasi gerek. Sadik kalinmadigi taktirde, antlaşmayı gerekçesiz bir sekilde bozan tarafa durustluk cezası gelir.

"Ayni klandan birinin koyunu almak yasaklansin"

Oyuncular, belirli bir kivama kadar guclendiklerinde, işbirliği yoluyla kendilerine bagladiklari multi hesaplarini teker teker asillemeye basliyor ve kisa surede 10-20 koy sahibi oluyorlar. Fakat diger tarafta kurallara riayet ederek oynayan oyuncunun daha 5. köyü yeni asillenmistir. Bu oyun içerisindeki adaleti yok sayan bir uygulama. Bunun onune gecilmesi gerekiyor. Su an aklima gelenler bunlar. Belki yazarken unutmuş olabilirim.

TW2 türkiye ailesine saygıyla sunuyorum.

Trapaemin (KGH)

DeletedUser344

Guest
Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederiz, her bir oyuncunun fikirleri ve düşünceleri bizler için önemlidir. Bu önerilerinizi oyun geliştiricilerine aktarmamız için lütfen destek sistemi üzerinden bizlerle paylaşınız.

Unutulmaması gereken nokta şu her öneri kabul görmeyebilir. Bizler burada sizlerin fikirlerini oyun geliştirme kısmana yönetmekle görevliyiz.
Tekrar teşekkür eder iyi oyunlar dileriz.