Nacizane öneriler

SuntzuX

Aktif Üye
Oyunda uzun zamanlar geçirmiş şahsım adına birkaç öneride bulunmak istiyorum. (Winterstein dünyası altında yazmıştım ama burada yazmam gerekiyor sanırım)

1.si coinler çok pahalı, son değer kaybından sonra hele ateş pahası. + Ülke paraları ile alışveriş mümkün olmalı. Yani 5 Euro en küçük paket diyelim bizde 5 TL olabilir.

2. Oyun içinde oyunu ateşleyecek yöntemler düşünülmeli. Aktif oyunculara teklif gönderebiliriz. Bu konuda biraz kafa yormak lazım. Oyunda aktif oyuncularla iletişime geçilebilir.

3. VP (zafer puanı) işi yaş iş. Hakimiyet en iyisi.

4. olarak oyun sıkıyor bi süre sonra oyun içinde etkinlikler yapmak lazım, bu konuda da başka oyunlardan esinlenilebilir. Örneğin oyunda klan beceri puanı ödüllü etkinlikler olabilir, belirli süpriz barbar köyler, yada kale yapılmış barbar köyler fethedilirse yada köydeki askerler kesilirse süpriz ödüller verilebilir.

5. Oyuna tatil modu gelmeli. Mesela gece bonusu gibi tatil zamanları tatil bonusu olmalı, savunma değerleri yükseltilmeli, yada tatil moduna alma gibi bi özellik getirilebilir. Bazı zamanlar çok gerekli olabilir insan ihtiyacı bu neticede. Buna da kafa yorabiliriz.

6. 9 işbirliği çok fazla, bu azaltılmalı, 2 yada 3 oyuncunun işbirliği alınırsa daha iyi olur gibi. 9 işbirliği olunca olay biraz zamanı çok olanla olmayan arasında çok büyük dengesizlik yaratabiliyor. Bu öneri oyunda multiyi de azaltacaktır diye düşünüyorum, legal yada illegal multilerden bahsediyorum.

7. Asker yeniden konumlama ile oyunda savunma yapmak zorlaştı, savunma askerlerinin değerleri 1 miktar yükseltilebilir.

8. Bunu dile getirmek istemiyorum ama oyun müptelası bazı yazılımcıların yazdıkları yazılımlar ve bu yazılımın seri şekilde kullanımı oyunda dengesizlik yaratıyor ve heyecan kalmıyor. Bu konuda ayrıca konuşabiliriz.

9. Son olarak oyun kuralları ile ilgili özellikle cezalar konusunda net bir düzenleme yapılmalı, hangi kural ihlaline hangi ceza verileceği hakkında. + Modlar oyun içinde aktif olabilir, gizlilik esası ile çalışırlar mesela. Ve dünyalar sürekli denetime tabi tutulacak bir sistem kurulmalı, sadece şikayet üzerine denetimler bazen çok etkin olmayabiliyor.

Mod arkadaşlar iletişime geçsin, konu açalım, bi kafa patlatalım, oyun sistematiği konusunda çok bir etkileri yok gibi sanki ama nasıl olur, nasıl yapabiliriz, gerekirse INNO ile iletişime de geçeriz, konuşup hem fikir olduğumuz konuları adamlara deklare ederiz.

Son düzenleme:

DeletedUser344

Guest
İlk önce düşünceleriniz için teşekkür ederim bir çoğu bizlerinde üzerinde durduğu oyun geliştirme ekibine aktardığımız özellikler, bizlerin burada sizinle bu özellik olsa güzel olur şu olsa olmaz deme şansımız yok. Ama sizin gibi fikirleri olan arkadaşlar var ise burada başlık altında konular ortak olarak kararlaştırılabilir bizlerde bunları şirkete iletiriz ve ısrarcı oluruz.

Tabi ki her konuştuğumuz konu özellik kabul olacak diye bir durum yok, oyun sisteminde yapılan değişiklik tüm dünya serverlarında yapılıyor sadece Türkiye serverına ait bir özellik eklenemez. Dediğim gibi isterseniz bu yazdıklarınızı aynen iletebilirim isterseniz üzerinde biraz daha konuşarak bilgi alışverişi yaparak daha net bir şekilde iletebilirim.

Sizler kadar şirkette oyunla iç içe, biz yöneticilerde serverlara girip oynuyoruz eksikleri hataları görmek adına. Bir şirket kendi oyununu geliştirmek ister, oyuncu kaybını kendileride istemezler bu yüzden siz oyunculardan giden her özelliği detaylı şekilde inceliyorlar.

SuntzuX

Aktif Üye
Aynen ben de onu demek istedim, oyun sistematiği bütün ülke sunucularında aynı işliyor, ama en azından ülkelere yönelik bir takım yetki artırımı yapılabilir. Gerek taç konusu olsun, gerekse tatil modu vs. mesela gwendoline daha çok hristiyan ülkelerin tatillerinde çıkmakta bizde farklı işleyebilir. Ama bazı konuları daha özelden konuşmak daha iyi olabilir, oyunda yıllarını vermiş arkadaşlarla da toplanıp, bazı konular hakkında bilgi alışverişi yapılabilir. İşbirliği konusu, savunma askerlerinin gücünü artırmak, gece bonusu benzeri tatil modu gibi konuları bir üste iletebiliriz.

Görüş alışverişi ile ilgili, siz kimler çok aktif kim değil daha iyi bilirsiniz, bu arkadaşlara bi çağrı yapın, kapalı oturum toplanıp, kafa patlatalım.

DeletedUser875

Guest
asker konumlandırma ve 9 bakıcılık cok fazla bencede,hatta bakıcılık olayını komple kaldırmamız lazım her oyuncu tek hesaba bakmalı boylelıkle ılerde oyuncu kaybına ugramayız ugrasak bıle bıze herhengı zararı olmaz toplanır koylerı oyuncuda sıfırlar hesabı oynayanlar daha cok belırgın olur
nacızane fıkrımız :)
made ın KRALMONZOLO