Klan Yetkilerini Anlamlandırmak

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

savunan

Üye
Merhabalar kolay gelsin. Ben bir sorun fark ettim; bir klanda örneğin diplomat rütbesinin hiçbir etkisi yok. Diplomatik olarak ateşkes ilan edilince yine klanlar arası savaşlar olabiliyor yani ateşkesin de anlamı yok.
Klanlar ateşkes ilan edince 1 hafta(ve ya diplomasi yoluyla anlaşılan süreç boyunca) her iki klan birbirine saldıramasa, ateşkesin bir geçerliliği olurdu, aynı şekilde barış yapınca da 15 gün savaşamayabilirler. Bu antlaşmalar diplomat tarafından görüşülüp lider tarafından onaylanınca yürürlüğe girerse yetkilerin de bir anlamı olurdu.
Şöyle bir sorun daha ortaya çıkıyor; yenen klan neden ateşkes ve ya barış yapsın? Bu da ikili antlaşmalara bağlı tazminat olarak hammadde ve ya istenilen konum-puan-bölgedeki köylerin savaşsız bir şekilde sadece antlaşma gereği otomatik olarak el değiştirmesiyle sağlanabilir. Mesela yenilen klanın tüccarları(pazar seviyesiyle ilişkili olarak) bazı köylerin atıyorum bir haftalık üretimlerini direk taşıma şartı koyulabilir. Tüm bu şartlar sadece diplomatlar tarafından masaya yatırılıp anlaşma sağlandıktan sonra her iki klan başkanının onay ve ya ret şeklinde yetkisini kullanmasıyla tecelli edebilir(Tabi ki köy verme ve ya tazminat olarak hammadde verme konusunda ilgili klandaşın da onayı gerekecektir).
Savaş Beyi rütbesindeki oyuncu zaten iş birliği alarak ve ya sözel olarak yardım isteyerek klanı yönlendirebiliyor; ama burdaki eksiklikse savaş beyi rütbesi klanda bir kişiye verilebilmeli(en fazla haftada bir savaş beyi değişilmeli) ve o kişiye iş birliği veren kimseler iş birliğini geri çektiklerinde bekleme ceza süresi olmamalı(bu savaş beyi olabilir, orgeneral olabilir, mareşal olabilir ismi değiştirilebilinir de yapılabilir). Müttefik ittifaklar için bir İttifak Savaş Beyi(rütbenin ismi değişik-daha güzel bir isim de olabilir) belirlenebilmeli ve bu klan Savaş Beylerinin üstü olmalı, ihtiyaç halinde klan üyeleri İttifak Savaş Beyine sadece askeri iş birliği(askerleri istediği gibi yönlendirebilecek; ama hammadde-bina-mesajlaşma gibi eylemlerde bulunamayacak) verebilmeli.
Bunları derken bazı oyun özellikleri oyuna taktik anlamda katkı sağlıyor; mesela kendi köyüne saldırmak ve ya aynı klan-müttefik klan köylerine saldırmak. Fakat bunlar da klan başkanının-savaş beyinin-ittifak savaş beyinin ve ya diplomatın onayına bağlı olmalı.
Bazı klanların yönetim şekli demokrasi olabilir. Mesela klanla ilgili her karar ilgili rütbedeki kişinin sunumu sonrası klandakilerin oylaması sonucu alınabilir(oylama için çoğunluk sağlanmadıysa en fazla iki gün beklenmesi daha pratik olur). Bazı klanlarda yetkililer arasında oylama sonucu karar verilebilir(Bu ve bu tür oylamalar tüm eylemler için olabileceği gibi sadece bir oyuncuyu almak-bir klanla savaşı sonlandırmak-saldırı ve ya savunma hedefi(Köy-Klan) belirlemek için de uygulanabilir). Tabiki karar alınırken en son olarak klan başkanının onayına bağlı olmalıdır.
Forumu inceledim ve bu şekilde bir öneriye rastlamadığım için bu fikirlerimi/taslaklarımı sadece tribal wars 2 nin gelişimine katkısı olması için paylaştım. Okuyup değerlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

DeletedUser978

Guest
Değerli Oyuncumuz görüş ve önerilerileriniz bizler için değerlidir. Önerileriz geliştirme ekibimize aktarılmıştır..

Durum
Konu yanıtlara kapalı.