Zp çıkmazı

marduk1

Yeni Üye
Merhabalar, bu ZP sisteminin artık kaldırılması gerekmiyor mu? Dünyanı tekine baktım çok az oyuncu başlamış. Dolayısıyla da bölge sayısı az. Oyunu kazanan klanın oyuncuları her bölgeden köy almasına rağmen istenilen 800 zpnin yarısına bile ulaşamamışlar. Bu ZP sistemi ya tamamen kalkmalı ya da yeni ayarlamalar yapılmalı. Mesela bir bölgede en faz 3 oyuncu olsun geriye kalan köylerin hepsi barbar olsun. Belki bu şekilde az oyuncu başlasa bile 800 zpye ulaşmak teoride mümkün olur. Benim görüşüm ne derseniz tamamen kaldırılsın bu zp sistemi tamamen boşa vakit kaybı. kazanan klana ek uğraş sadece.

DeletedUser978

Guest
Merhabalar marduk1;

Bu başlık altında Zafer Puanı sistemi ile ilgili bilgiler mevcuttur. Önceki sunucularımızda bu sistemde organize olan tüm klanlar kısa sürede ilan ettiler.

Ayrıca olarak görüşlerinizi de üst yöneticilerimize ileteceğiz..

İyi oyunlar dileriz...

Oyunu aktif oynayan 100 tane hesap bulamadığımız için, bir de oyuncu azlığından kaynaklı üye limitini düşürdüğünüz için, 800 ZPyi hedefleyecek 30-40 kişilik bir klan kurulduğunda maalesef savaşamıyoruz; canla başla yeni hesaplar açıp haritayı büyütmeye çalışıyoruz.
Zira 20'den fazla sektör açılmış olması gerekiyor 40 kişinin 40ZP toplayacak kadar oynadığını varsaydığımız en ideal senaryoda bile. :) Yeni sunucu açıldığında eskisinde 8-10 sektör anca bulunuyor, zaten bir avuç oyuncu eski sunucuda dezavantajda oynamaktansa yenisini tercih ediyor; döngü devam ediyor. :)
Zafer Puanı sistemi başlı başına bir veba olsa da en azından oyuncu sayısının düşüşü göz önüne alınarak güncellenmeli. 6 aylık sunucuda sürekli çöp hesaplar açıp silerek harita büyütmekle uğraşmamalıyız, zira bu oyuncuların değil geliştiricilerin sorumluluğu. :) Zafer Puanını düşürmek zor geliyorsa sunuculara belli aralıklarla adminler yeni sektörler de ekleyebilir, bu da kabul edilebilir bir değişim olur. Cowboy'un bile barbara dönmüş köylerini görmek içler acısı açıkçası :)

SuntzuX

Aktif Üye
07.07.2020'de açılmış bir dünya var Stargard. Dünyada lider klanın 2 bin küsür köyü ve 240 ZP'si var :) O dünya bitmez :)
ZP dünyaları hüzündür, acıdır, kederdir :)
Her kıtadan 1'er köy almanın ne anlamı vardır.
ZP dünyalarının kökü toptan kazınmalı, tarihin tozlu sayfalarında yerini almalıdır.
Hakimiyet dünyaları tüm dünyalarda hakim olmalı, gerekiyorsa alayı hakimiyete dönüştürülmelidir.

Son düzenleme:

KANARYAM

Aktif Üye
Yetkili arkadaşlar, zp sistemiyle ilgili görüşlerinde diğer arkadaşların hakkı var. Zp sistemi Bölge sayısı ile birlikte aktif oyuncu sayısının çok olduğu serverlarda geçerli olabilir. Tgeçmiş dünyalarda sizlerinde bu konuyla ilgili, oyunculardan baya şikayet aldığınızı biliyorum. kendi çevremde durumu size ilettiklerini bana söylemişlerdi. Türk serverlarında oyuncu sayısı çok değil, tabiki gönlumuz kalabalık ortamlarda bulunmaktan yana, surekli savaşabilmek adına, açılan 62 serverı baz alıp bir istatislik çıkartırsak durum net bir şekilde belli oluyor.
ya oyunun tanıtımını yapmalıyız, oynadığım serverlardan anladığım şu, genelde Play stordan oyun arayarak bulan ve yeni hesap açan 2 gun sonra bırakan, oyuncularla dolu, haliyle serverda açılan "hesap sayısı" yuksek görunuyor ancak 20 kişi 30 kişi oynuyor, savaşın seyrini değiştirecek, ekip yada klan yada oyuncu zaten yok,
Hakimiyet sistemini bende öneriyorum, tahminimce bu sizlerin işini biraz zorlaştırıyor, dunyalar erken kapandığından, sık sık yeni dunyalar açmak, ve beraberinde, rutin, sizi uğraştıracak işlerle meşgul olmak zorunda kalıyorsunuz. Gilgrete konuyu aksettirirseniz belki hem oyuncuların hem moderatörlerin işine gelebilecek bir kolaylık bulabilir.

SuntzuX

Aktif Üye
Zafer puanı şeklinde açılan ancak savaşların kalmadığı sadece tek büyük bir klanın kaldığı dünyalar/açılış tarihleri :) En azından 800 zafer puanı aşağı çekilebilirse çok daha iyi olur gibi geliyor bana. Çünkü bu dünyalarda oyuncular savaşı bıraktı belki çoğu da oyunu bıraktı, oyunu oynayan maks. 10 kişi fln işbirlikleri bile olsa girince pek bir anlamı kalmıyor sikke basılmıyor kural gereği. Juanpils de açıldı en son orası da ZP. Bizim dünyadan o tarafa gidenler oldu oyun başında savaş dönüyor diye ama çakılı kalan oyuncular olarak düşünün her ZP dünyada 10 çakılı oyuncu zorunluluk gereği sikke basıp 1-2 gün mesafeden köy topluyor. 8 dünyada 10 aktif oyuncu desek 80 oyuncu yapar. Yani bu oyun türünün (ZP) tekrar düşünülmesi ve özellikle oyunu oynayan arkadaşlardan da geri bildirim alarak farklı bir türe çevirilmesi belki daha efektif olur diye düşünüyorum. Maksimum 70 oyuncu limiti ile 800'ü toplayabilmek ciddi sabır istiyor.

Açılış 07.07.2020 Stargard ZP 241
Açılış 16.09.2020 Visegrád ZP 362
Açılış 16.10.2020 Arundel ZP 296
Açılış 12.07.2021 Daulatabad ZP 276
Açılış 15.08.2020 Eilean Donan ZP 323
Açılış ??.11.2021 Galconda ZP 336
Açılış ??.12.2021 Heptapyrgion ZP 303
Açılış 07.01.2022 Ilha dos ratos ZP 308

Zafer puanı şeklinde açılan ancak savaşların kalmadığı sadece tek büyük bir klanın kaldığı dünyalar/açılış tarihleri :) En azından 800 zafer puanı aşağı çekilebilirse çok daha iyi olur gibi geliyor bana. Çünkü bu dünyalarda oyuncular savaşı bıraktı belki çoğu da oyunu bıraktı, oyunu oynayan maks. 10 kişi fln işbirlikleri bile olsa girince pek bir anlamı kalmıyor sikke basılmıyor kural gereği. Juanpils de açıldı en son orası da ZP. Bizim dünyadan o tarafa gidenler oldu oyun başında savaş dönüyor diye ama çakılı kalan oyuncular olarak düşünün her ZP dünyada 10 çakılı oyuncu zorunluluk gereği sikke basıp 1-2 gün mesafeden köy topluyor. 8 dünyada 10 aktif oyuncu desek 80 oyuncu yapar. Yani bu oyun türünün (ZP) tekrar düşünülmesi ve özellikle oyunu oynayan arkadaşlardan da geri bildirim alarak farklı bir türe çevirilmesi belki daha efektif olur diye düşünüyorum. Maksimum 70 oyuncu limiti ile 800'ü toplayabilmek ciddi sabır istiyor.

Açılış 07.07.2020 Stargard ZP 241
Açılış 16.09.2020 Visegrád ZP 362
Açılış 16.10.2020 Arundel ZP 296
Açılış 12.07.2021 Daulatabad ZP 276
Açılış 15.08.2020 Eilean Donan ZP 323
Açılış ??.11.2021 Galconda ZP 336
Açılış ??.12.2021 Heptapyrgion ZP 303
Açılış 07.01.2022 Ilha dos ratos ZP 308

dosta katılıyorum zp olayını hafifletmeleri lazım artık baydı bu mesele madem zp tarzı birşey isteniliyor tr tek server kapanmayan tarzda yapın
buda size ağar iş gücü vericcektir bakımı çok çok zor olur ki olursada fena olmayacaktır gelişim konusuna dayanırsak balina laşmış oyunculara
belirli kota verin ve puantaj sistemi ile bellirli puanın altındaki oyunculara saldırılarında yüksek mevlalarda puan düşüşü yaşasınlar
yani artık birşeylere olumlu bakın dünya deyişiyor sizde baska oyunlardan esinlenebilirsiniz sabit fikirlilik zarardan baska birşey değil..

SuntzuX

Aktif Üye
Gelişim

AçılışDünyaZP 10.03.2022ZP 30.03.2022
07.07.2020Stargard241239
16.09.2020Visegrád362365
16.10.2020Arundel296287
12.07.2021Daulatabad276277
15.08.2020Eilean Donan323320
??.11.2021Galconda336352
??.12.2021Heptapyrgion303357
07.01.2022Ilha dos ratos308531